Yaşam

Meral Akşener CHP’ye sert çıkıştı: Kendi imkanlarımızla propaganda yaptık

Altılı masanın dağılmasının ardından muhalefette büyüyen kavga, yerel seçimlere 2 ay kala gündeme geldi.

Aylar önce ittifak arayışıyla müzakerelerini sürdüren liderler, kürsüden sert sözlerle birbirlerini hedef almaya başladı.

Bu bağlamda Meral Akşener, TBMM’deki küme toplantısında CHP’lilerin referandum ve seçim dönemlerinde İyi Parti’ye mali yardım iddialarına sert tepki gösterdi.

“CHP’li belediyeler İyi Parti’ye 1 lira 1 kuruş verdi mi?”

Akşener bu iftiranın kendisine dayanamayacağını söylerken şunları söyledi:

“Sayın Özgür Özel, Eskişehir’de çok ilginç bir konuşma yaptı. AK Parti ile bize olan inancımızı aşan garip anlaşmalar yaptığımızı ifade eden bir konuşma yaptı. Bana göre bu çok ciddi bir iftiradır. ..

Buradan Sayın Özel’e sesleniyorum. Bunun bedelini ödemelisiniz saygıdeğer. 2017’de hayır oyu verdiğimizi bilmiyor olabilirsiniz. Bizim partimiz yok. Şimdi git ihtiyar Kemal Kılıçdaroğlu’na sor.

“Kılıçdaroğlu’nun bunun hesabını vermesi gerekiyor. Bu işin peşini bırakmayacağım”

ve arkadaşlarına 1 lira kazandırdı mı? Cevabın hayır olduğunu biliyorum!

Daha sonra partimizi kurduk. Kılıçdaroğlu o dönemde CHP ve emrindeki belediyeler aracılığıyla herhangi bir yardım yaptı mı?

Sayın Kılıçdaroğlu, buna cevap vermek zorundasınız, bu işin peşini bırakmayacağım. Biz mücadele ederken en çok yardım aldığımız belediyelerin salonları, para ödediğimiz oluyor.

2018 yılında birlikte yol yürüdük. Henüz seçim yapmadık, devletin maddi yardımı da yok. Sayın Özel, başkanınıza sorun. Belki o dönemde grubun başkan yardımcısı olduğunuzu bilmiyorsunuzdur. 2018’de

CHP ve belediyeleri Güzel Parti’ye 1 lira 1 kuruş verdi mi? Buna cevap vereceksin. Bunu halledemem. “Kendi imkanlarımızla sürünerek milletimize ulaşmaya çalıştık, propaganda yaptık.”dedi.

“Herkes haddini bilecek”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

2019’da büyükşehirler kazanıldı. Sayın İmamoğlu, Sayın Yavaş, sizi herhangi bir iş için aradım mı? Sayın Kılıçdaroğlu, sizden bir talepte bulundum mu? Biz senden istemedik, sana verdik.

İyi Partimizin başıboş bir yaşam sürmesi konusunda resmi düşmanlarımız bile bunu söyleyemez. Bunun peşini bırakmayacağım. Herkes yerini bilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu