Haber

MAL DOLANDIRMA OPERASYONUNDA ŞÜPHELİ SAYISI 131 BİN 70 MİLYON LİRALIK MÜLKİYETE EL GETİRİLDİ

Gayrimenkul ve devre mülk dolandırıcılığı yapan bir emlakçıya düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 131’e yükseldi. İstanbul, Ankara ve Yalova’da toplam 70 milyon TL değerinde arsa, dükkan ve daireye el konuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında devre mülk sahibi kişilerin İstanbul’da faaliyet gösteren bir emlak şirketinin çalışanları tarafından dolandırıldığı belirlendi. 160 mağdurun telefonla aranarak devre mülklerini yabancı müşterilere yüksek meblağlara satabilecekleri vaadiyle ofislere davet edildiği, ofislerdeki çalışanların taşınabilir bankacılık açarak mağdurlardan kredi çektiği ortaya çıktı. “Kredi notuna bakacağız” bahanesiyle cep telefonları. Bu kredinin şirket hesabına veya çalışanların hesaplarına aktarılarak haksız kazanç ve menfaat elde edildiği belirlendi. 2 aylık teknik ve fiziki çalışmanın ardından 172 hareket tespit edildi.

131 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İstanbul, Şanlıurfa, Yalova ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda toplam 131 zanlı yakalandı. Şüpheli adreslerde yapılan aramalarda 2 milyon 750 bin TL nakit para ele geçirildi.

3 ŞEHİRDE MÜLKİYET GÖRÜLDÜ. Zanlıların suçtan elde ettikleri gelirle 24 taşınmaz ve 19 araca sahip oldukları toplam 41 milyon 600 bin TL değerindeki araç Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Ayrıca yaklaşık 70 milyon TL değerindedir.

Yalova’da 9 daire ve 3 arsa, Ankara’da 4 daire, İstanbul’da 1 daire, 4 arsa ve 3 dükkana el konuldu. Soruşturma tüm yönleriyle devam ediyor.

habermenemen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu