Haber

Adana, Hatay ve Osmaniye’de depremden etkilenenler “geçici barınaklarda” ve çadırlarda kalıyor.

Adana, Hatay ve Osmaniye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere ‘geçici barınma’ ve çadırlarda barınma imkanı sağlandı.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ekipler, söz konusu 3 ilde yıkılan binalarda enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra valilik ve belediyelerin uyum içinde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlar depremden etkilenenlerin güvenli bir şekilde barınmalarından sorumludur. spor oturma odalarında ve diğer yerlerde “geçici barınaklar” oluşturuldu. Bazı okulların bahçelerine ve geniş alanlara çadırlar kuruldu.

Çadır kurma çalışmalarının devam ettiği kentlerde, dini alanlarda kalan vatandaşlara ihtiyaçları için yardım yapılıyor.

Hatay’da AFAD koordinasyonunda Türk Kızılayı ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı ekipler, asker ve gönüllüler tarafından çadırlar kuruldu.

Antakya ilçesinde Millet Bahçesi, Vali Ürgen Parkı ve Yeni Hatay Stadyumu çevresinde, İskenderun’da Millet Bahçesi’nde kurulan çadırlarda depremzedelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu şehirlerde çadır kurma çalışmaları devam ediyor.

Osmaniye’de depremzedeler 3 farklı alanda AFAD gruplarının oluşturduğu çadırlara yerleştiriliyor. Bu bölgelerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Türk Kızılayı ve sivil toplum kuruluşları tarafından depremzedelere giyecek, battaniye, çocuk bezi ve sıcak yemek yardımı yapılıyor.

Adana’da depremzedeler, AFAD ekipleri tarafından şehrin farklı noktalarında oluşturulan çadırlarda barınıyor. Çukurova ilçesindeki özel bir okulun bahçesinde ve spor salonunda yaklaşık 1250 depremzede yaralandı.??????

osmancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu