Teknoloji

Huawei, Türkiye Deprem Bölgesindeki İletişim Sorunu İçin Harekete Geçti

Yaşanan yıkıcı depremin ardından bölgedeki bağlantı sorunu hala çözülmedi ve Huawei Türkiye konu ile ilgili gerekli yardımı yapacağını duyurdu. Detaylar burada!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin etkileri devam ediyor. Depremzedelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için günlerdir seferber olan vatandaşlar, yardımlarını tırlarla bölgeye ulaştırıyor. Depremzedelerin değerli ihtiyaçlarının karşılanması için çalışılsa da deprem bölgelerinde önemli iletişim sorunları yaşanmaktadır.

Depremin meydana gelmesinin üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen iletişim sorunu hala çözülebilmiş değil. Bazı yerlerde internet erişimi olmasına rağmen sınır ağlarındaki sorunlar nedeniyle operatörlere şikayetler artıyor.

Huawei Türkiye’nin Hedefi Sarsıntı Bölgesindeki Bağlantı Sorununu Çözmek

Haberleşme sistemleri ve teknolojileri bölümünün baş markalarından Huawei Türkiye, yaptığı paylaşımla deprem bölgesindeki bağlantı sorununun çözülmesi adına zarar gören şebekelerin onarımı için gerekli modülleri gönderdiklerini duyurdu. resmi Twitter hesabında paylaştı.

Deprem bölgesinde yaşanan iletişim sorunuyla ilgili Haluk Levent, “Telefon operatörleri! Bugün 3. Gün. Çok fazla bağış topladık, bana fiyatı söyleyin, hemen gönderelim! Bu nedir! Hatay’ın her tarafını şimdi güçlendirin! İşimizin verimliliği yüzde 60 azaldı. Teknolojiyi ya da yetersiz bilimi anlamıyorum!” Şikayetlerini Twitter’da dile getirdi ve operatörlere acil yardım çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu