Haber

Bakan Yanık, 23 Nisan’da deprem bölgesinden gelen çocuklara koltuğunu teslim etti.

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle görevi Hatay’daki depremden etkilenen Havva Nil Abalıoğlu’na (10) devretti.

Bakan Yanık, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında deprem bölgesinden 10 çocuğu ağırladı. Çocuklarla sohbet eden Yanık, bu bayram biraz hüzünlü olduklarını belirterek, “İnşallah hep birlikte böyle bayramları kutlayarak, birbirimize destek olarak, bir arada olarak bu süreci hep birlikte atlatırız. Döndüğünüzde güzel günlere geleceğiz” dedi. okullarınız ve ailelerinizle bir arada olun.”

23 Nisan’ın önemine vurgu yapan Yanık, “23 Nisan bizim için çok önemli. Madem çok önemli bir tarih, Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara hediye ediyor. Neden? Çünkü çocuklara 23 Nisan’ın anlamını unutturuyor. Vatanımızın nasıl, hangi şartlarda, nasıl bir mücadeleyle kurtarıldığını çocuklara unutturmayalım.Büyüyecek, iyi bir eğitim alacak, ülkemize ve insanlığa çok faydalı ve yararlı yetişkinler olacaksınız. Biz de size bu imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklar sizleri çok seviyoruz.” 23 Nisan’ın Türkiye’nin kuruluşundan bu yana en değerli bayramlardan biri olarak kutlandığını ifade eden Abalıoğlu, “Bu özel günün en anlamlı geleneklerinden biri olan bakanlık koltuğuna oturmuş olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. ve bu değerli görevi üstlenmiş olmak için.Tüm çocukları davet etmeye.” İstiyorum, biz ülkemizin geleceğiyiz. Geleceğin liderleri, yöneticileri, esnafları ve akademisyenleriyiz. Bu nedenle eğitimimize önem vermeli ve her zaman birlikte çalışmalıyız. Araştıran, sorgulayan, özgüven sahibi çocuklar ve gençler olduğumuzda ülkemizi ileriye taşıyabiliriz.”

Türkiye’nin geleceği için elinden gelen her şeyi yapacağına söz veren Abalıoğlu, kardeşiyle birlikte Hatay’ın Karsu köyünde yetiştirdiği zeytini Bakan Yanık’a ikram etti. Bakan Yanık da çocuklara hediyeler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu